Végre sikerült a panírhoz legjobban hasonlító bundázott húst készítenem.Csináltam corn flakessel, ami nagyon finom volt, kukoricaliszttel ami nem volt rossz de mégsem az igazi. Legutóbbi vásárlásomkor akadtam rá a Spar free from paniermehl nevű termékére és azt kell mondanom- tökéletes ! Hozzávalók : 3 darab egész csirkecomb, himalája só, 2 egész tojás, rizsliszt, Spar Free from Paniermehl panírmorzsa, zsír a kisütéshez. A salátához : 3 egész sárgarépa, egy bébisaláta, 15 deka fetasajt A csirkecombokat alaposan megmossuk, majd kettévágjuk megszabadítjuk a bőrétől és besózzuk. Előkészítjük a panírozáshoz a hozzávalókat: rizslisztet, a kettő egész tojást felverve, és a paniermehl morzsát. A combokat bepanírozzuk- rizsliszt- tojás- paniermehl morzsa szép egyenletesen megforgatjuk a húsokat. A zsírt egy serpenyőben felhevítjük, majd lassú lángon pirosra, puhára sütjük a panírozott csirkecombokat. Saláta: A sárgarépákat megpucoljuk és lereszeljük. A bébisalátát jól átmossuk, majd kettévágjuk. A Salátákra halmozzuk a reszelt sárgarépát és a tetejére apró kockákra vágott fetasajtot szórunk. Az étel gluténmentes
Voltatok már Ti is úgy, hogy a sülthúsból megmaradt egy kis darab és másnap már senkinek nem kellett? Nálunk a kötözött pulykacombból megmaradt egy darabka, elkészítettem hússalátának vacsorára-reggelire jó apróra vágva kis fűszerrel és tojással megbolondítva .
Hozzávalók : A megmaradt sült husi, egy csokor snidling, 4 darab tojás, majonéz és laktózmentes ( vagy sima ) tejföl, ezekből körülbelül azonos arányban 10- 10 dekányi, attól függően, hogy mennyi sülthús-alapanyagunk van , himalája só, egy evőkanálnyi puha laktózmentes ( vagy sima ) teavaj, egy fél csipetnyi őrölt fehérbors. A sülthúst apró kockákra vágjuk . A snidlinget alaposan átmossuk és aprítjuk. A tojásokat keményre főzzük, majd kihűtjük, pucoljuk és apróra vágjuk. Egy tálkába tesszük a kockázott húst, a snidlinget , a tojásokat majd hozzáadjuk a puha vajat, a majonézt és a tejfölt, sózzuk, borsozzuk, majd jó alaposan átkeverjük. Kenyeret piríthatunk mellé, és egy forró teával kiadós reggeli, vagy vacsora lehet . Az étel laktóz és gluténmentes.
Vacsorára valami gyorsat , finomat szerettem volna, ami nem kimondottan húsos, és mindenki szereti. Töki pompost- langallót- kenyérlángost- ki hogyan ismeri -sütöttem szalonnával,fetával, gombával és lilahagymával, fenséges lett ! Hozzávalók : 30 deka Spar free kenyérliszt, 3,5 g instant élesztő, 10 deka laktózmentes natúr joghurt, 1 teáskanálnyi sertészsír, egy teáskanálnyi só, 1.-1,5 dl langyos tej , 1 mokkáskanálnyi méz. Feltétek : Laktózmentes tejföl, szalonna, fetasajt, lilahagyma, gomba, emmentáli sajt és parmezánsajt A tejet meglangyosítjuk, belekeverjük a mokkáskanálnyi mézet, és az instant élesztőt, majd a kimért liszt közepébe öntjük és 10 percre letakarjuk. Ezután beletesszük a laktózmentes natúr joghurtot, a sót , a sertészsírt és szép sima rugalmas tésztát dagasztunk. Letakarva 30 percig kelesztjük meleg helyen. Ezután egy szilikonos sütőpapírral bélelt sütőlemezen kinyújtottam , majd átkentem a laktózmentes tejföllel megszórtam az apróra vágott szalonnával, a kockára vágott fetasajttal , a szeletelt gombával , a szeletelt lila hagymával és a szálasra reszelt sajtokkal. 160 fokon előmelegített sütőben légkeverésen pirulásig sütöttem
Eljátszottam az ötlettel, hogy milyen lenne a lilakrumpliból egy krémleves. Nem készítettem még soha megpucoltan és nem tudtam, hogy mennyit veszít így a színéből, hát tettem egy próbát :) Ahogyan főtt, ronda sárszínű volt, aztán átturmixolás után egy kellemes halványlilás színe lett, az íze pedig nagyon finom. Pirított szalonnával tálaltam, nekem nagyon ízlett. Hozzávalók : 7-8 darab közepes ( lila)burgonya, egy maroknyi petrezselyem zöldje, himalája só, egy közepes fej vöröshagyma, egy evőkanál zsír, szalonna, hideg víz. A burgonyákat megpucoljuk, kockázzuk. A vöröshagymát apróra vágjuk és a zsíron megdinszteljük. A megdinsztelt hagymára tesszük a kockázott burgonyát, a petrezselyem zöldjét , felöntjük vízzel, sózzuk, majd puhára főzzük és botmixerrel pürésítjük. Ha túl sűrű, öntsünk hozzá egy kevés vizet, és forraljuk át. A szalonnát apró kockákra vágjuk, átpirítjuk és a leves tetejére halmozzuk. Gluténmentes, laktózmentes, tojásmentes.
Eszterem buktára vágyott, elkészítettük. Pihepuha tésztájú bukták sültek . Hozzávalók : 35 deka liszt- én a Szabó malom lisztjét használtam-, 10 deka puha vaj, egy egész tojás, 2,5 deka friss élesztő, 1,5- 2 dl langyos tej, 5 evőkanál barna cukor, sárgabarack lekvár. A lekenéshez 5 deka vaj és egy kisebb tojás. Az élesztőt két evőkanál cukorral elkevert langyos tejben felfuttatjuk. A lisztet a dagasztótálba szitáljuk, beleütjük az egy darab egész tojást, a maradék cukrot, hozzáadjuk a puha vajat és a felfuttatott élesztőt, majd alaposan megdagasztjuk, szép simára. Duplájára kelesztjük. Lisztezett deszkára borítjuk, majd ujjnyi vastagra sodorjuk, téglalapokra vágjuk és a téglalapok közepére lekvárt halmozunk, majd a hosszabbik oldalát ráhajtjuk és bukta formákat alakítunk, a hajtási illesztést jól össszecsipkedjük. Szilikonos sütőpapírral bélelt tepsibe szorosan egymás mellé fektetjük a betöltött és formázott buktákat, majd olvasztott vajjal és egy felvert tojással átkenjük. A sütőt előmelegítjük 160 fokra , hőlégkeverésre és pirosra sütjük a buktákat Tálaláskor enyhén áthinthetjük porcukorral.
Mióta lisztérzékeny vagyok, nehezebbé vált a
sütés - főzés. De mivel nem vagyok az az elveszett fajta, hosszas
rákészülés után megsütöttem az első gluténmentes kenyerem, hisz jól
tudom, hogy mennyire hiányzik az asztalról a KENYÉR . Hozzávalók : NutriFree mix per panne 20 deka, NutriFree mix per panne Fibra + 3 deka, só, víz, 1 deka élesztő, egy teáskanál zsír
Az élesztőt felfuttattam a langyos vízzel, majd a már előre kimért
lisztkeverékhez adagoltam. Ehhez az adaghoz elég egy teáskanálnyi só, de
mindenki vegye figyelembe milyen sót használ ! Rugalmas tésztát
dagasztottam, majd duplájára kelesztettem, áttettem egy szilikonos
sütőpapírral bélelt sütőlemezre. A sütőt előmelegítettem 200 fokra,
betettem egy vízzel teli kislábast. A cipót pengével bemetszettem , majd
a tenyerembe vettem egy diónyi zsírt, megolvasztottam a kezem melegével
és óvatosan átsimítottam vele a cipócskát, egyenletesen eloszlatva
rajta a zsiradékot.Hőlégkeveréssel sült. Mikor elkezdett pirulni akkor
visszavettem a hőfokot 180 fokra és teljes sülésig így maradt . Ez a cipó 42 dekás lett
A családnak lekváros bukta készült, magamnak pedig ezt a párnácskát gondoltam ki . Hozzávalók : 35 deka Nutri Free mix per Dolci liszt, 10 deka puha laktózmentes vaj, 1,5-2 dl langyos laktózmentes tej, 4 evőkanál barna cukor, 2,5 deka élesztő, kettő egész tojás, sárgabarack lekvár. A dagasztótálba kimérjük a lisztet. A tejbe egy evőkanál cukrot teszünk , majd meglangyosítjuk és belemorzsoljuk az élesztőt és felfuttatjuk. A kimért lisztbe beleütünk egy tojást, a maradék cukrot, a puha vajat és a felfuttatott élesztőt. Rugalmas de nem kemény tésztát dagasztunk. Kb 45 percig kelesztettem. Ezután egy lisztezett deszkán kinyújtottam, egy nagy pogácsa szaggatóval korongokat szaggattam majd egy teáskanálnyi sárgabarack lekvárt halmozunk a korong közepébe és egy másik koronggal befedjük, összecsipkedve a széleket. Szilikonos sütőpapírra fektettem a kész párnácskákat, olvasztott vajjal és egy felvert tojással alaposan átkentem minden darabot. 160 fokon előmelegített sütőben sültek aranybarnára . Nagyon finom puha lett, a szélei viszont finoman ropogósak !